سهام شگویا

سهام شگویا
ردیف عنوان توضیحات
1 نام شرکت پتروشیمی شهید تندگویان
2 نماد بورسی شگویا
3 سال تاسیس 1377
4 پذیرفته شدن در بورس اسفند 1398
5 بازار بازار دوم فرابورس
6 موضوع فعالیت تولیدی بازرگانی
7 گروه محصولات شیمیایی
8 محصولات و خدمات نخ poy / اسید ترفتالیک خالص / گرید بطری / گرید الیاف

سهام شگویا - پتروشیمی شهید تندگویان

پتروشیمی شهید تندگویان با نماد شگویا یکی از شرکت هایی است که چندین سال است در بازار بورس اوراق بهادار حضور و فعالیت دارد. سهام های این شرکت از برجسته ترین سهام های بورس هستند که طرفداران بسیاری دارند. اگر می خواهید با نماد شگویا بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان با نماد شگویا در استان خوزستان و ضلع شمال غرب خیلج فارس در تاریخ ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۷ و در سایت چهار منطقه ویژه پتروشیمی بندر امام خمینی افتتاح گردید. مساحت این شرکت بالغ بر ۳۴ هکتار می باشد و هدف از راه اندازی آن تولید محصولات PTAو PET می باشد.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با توجه به تقاضای بالای این محصولات در بازارهای داخلی و خارجی و همچنین در راستای اجرای بخشی از برنامه پنج ساله دوم نظام جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفت که طرح تولید این محصولات را با اهدافی مثل تجهیزات ساخت داخل، ساخت و نصب و صنایع پایین دستی و حرکت در جهت خود اکتفایی و قطع نمودن وابستگی در حوزه های مهندسی اجرایی نماید.

 

PTA یا همان اسید ترفتالیک خالص از اصلی ترین مواد اولیه برای تولید PET یا رزین های پلی اتیلن ترفتالات هستند که میزان مصرف و تولید آن ها در جهان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. پلی اتیلن ترفتالات یکی از مهم ترین پلی استرهایی است که در صنایع نساجی و برای تولید پنبه مصنوعی و الیاف مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر این در تولید قوطی، بطری های نوشابه، بسته بندی مواد غذایی، دارویی و بهداشتی و … کاربرد دارد. از این رو تولید و عرضه آن می تواند میزان سود آوری قابل توجهی داشته باشد.

این شرکت در زمینه های مختلفی فعالیت دارد که از جمله آن می توان به سرمایه گذاری در احداث، راه اندازی، بهره برداری از کارخانجات صنعتی، تحقیقات، آزمایشات، پژوهش، بسته بندی و توسعه و … اشاره نمود.

شرکت پتروشیمی شهید تندگویان در سال ۱۳۸۹ با نماد شگویا و سرمایه ای حدود ۲۴ هزار میلیارد به فرابورس ایران راه یافت.

بنیادی : شگویا در آخرین گزارش منتهی به اسفندماه سال گذشته ملبغ 875  ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده که افزایش 76 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از خود داشته است.

اشتراک گذاری :
پنل کاربری ثبت نام
تحلیل ها وبلاگ