سهام شبندر

سهام شبندر
ردیف عنوان توضیحات
1 نام شرکت پالایش نفت بندر عباس
2 نماد بورسی شبندر
3 سال تاسیس 1376
4 پذیرفته شدن در بورس 1391
5 بازار بازار دوم بورس
6 موضوع فعالیت تولیدی_بازرگانی
7 گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای
8 محصولات و خدمات بنزین موتور ، نفت گاز ، نفت کوره ، نفت سفید، وکیوم باتوم ، نفت گاز یورو 4 ، سوخت جت
9 سهامداران (عمده) بانک رفاه کارگران 33 درصد / شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی 16 درصد / شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان 15 درصد

سهام پالایش نفت بندرعباس...شبندر 


پالایشگاه نفت بندرعباس یکی از ۹ شرکت پالایشی ایران است که در زمینی به وسعت تقریبی ۷۰۰ هکتار در کرانه شمالی آب‌های خلیج‌فارس و مجاورت شهر بندرعباس قرار دارد. این شرکت، تنها پالایشگاه مدرن پالایش نفت خام سنگین در سطح ایران و خاورمیانه است
پالایشگاه نفت بندر عباس در سال ۱۳۷۱ تأسیس و در سال ۱۳۷۶ به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر با نام شرکت پالایش نفت بندرعباس فعالیت می‌کند.
ظرفیت اسمی و ظرفیت عملیاتی این پالایشگاه ۳۵۰ هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی در روز است که ۱۸ درصد از فرآورده‌های نفتی ایران را شامل می‌شود.
طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز، واحد جدید بنزین‌سازی این پالایشگاه شامل سه ﺑﺨﺶ اصلی پالایش نفت ﺳﻨﮕین، اﮐﺘﺎن اﻓﺰا و احیاء ﮐﺎﺗالیست و همچنین بخش پالایش هیدروژنی ﻧﻔﺘﺎی سبک واحد ایزومریزاسیون به بهره‌برداری رسید که در پی آن روزانه ۴میلیون لیتر بنزین به ظرفیت بنزین تولیدی پالایشگاه بندرعباس افزوده شد و ظرفیت کلی تولید بنزین در این پالایشگاه به ۱۲میلیون لیتر در روز رسید.
هم اکنون خوراک این پالایشگاه شامل نفت خام سبک جزیره هنگام، نفت خام سنگین و میعانات گازی استحصالی از منابع گازی سرخون و عسلویه است.

وضعیت بنیادی


شبندر در صورت های مالی انتهای سال 99 به ازای هر سهم مبلغ 2816 ریال سود شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 206 درصدی سود به ازای هر سهم را داشته است .

اشتراک گذاری :
پنل کاربری ثبت نام
تحلیل ها وبلاگ