سهام فخوز

سهام فخوز
ردیف عنوان توضیحات
1 نام شرکت فولاد خوزستان
2 نماد بورسی فخوز
3 سال تاسیس 1366
4 پذیرفته شدن در بورس 1386
5 بازار بازار اول (تابلوي اصلي) بورس
6 موضوع فعالیت تولیدی بازرگانی
7 گروه فلزات اساسی
8 محصولات و خدمات بلوم و بيلت داخلی / اسلب داخلی / گندله / ورق / آهن اسفنجی خريداری / بلوم و بيلت صادراتی / اسلب صادراتی
9 سهامداران (عمده) شركت گروه توسعه اقتصادي پايندگان 46 درصد / صندوق بازنشستگي كشوری 3 درصد

سهام فخوز - شرکت فولاد خوزستان

 شرکت فولاد ایرانی است، که هم‌اکنون دومین تولیدکننده فولاد خام در ایران پس از شرکت فولاد مبارکه اصفهان می‌باشد. کارخانه این شرکت با وسعت ۸٫۳ کیلومتر مربع، در مجاورت شهر اهواز (کیلومتر۱۰جاده اهواز بندرامام خمینی) واقع شده‌است و دفتر مرکزی آن نیز در اهواز قرار دارد.

شرکت فولاد خوزستان در سال ۱۲ فروردین ۱۳۴۶ به‌عنوان نخستین مجتمع تولید آهن و فولاد به روش احیاء مستقیم و کوره قوس الکتریکی در ایران، راه‌اندازی شد اما افتتاح آن در سال ۱۳۶۸ انجام گرفت.

شرکت فولاد خوزستان متشکل از سه واحد اصلی تولید برای عرضهٔ محصولات میانی و پایانی است.

کارخانه‌های گندله‌سازی

شامل دو واحد گندله‌سازی، هر یک به ظرفیت اسمی ۵/۲ میلیون تن گندله در سال است. در این کارخانجات سالانه بالغ بر پنج میلیون تن گندلهٔ سنگ آهن از پودر تغلیط شده تولید می‌شود.

کارخانه‌های احیاء مستقیم در این کارخانه گندله‌های سنگ آهن به آهن اسفنجی (آهن احیاء مستقیم) تبدیل می‌شوند. در این بخش در حال حاضر سه واحد میدرکس با مجموع ظرفیت ۱/۶۵ میلیون تن و دو واحد زمزم۱ با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن و زمزم۲ با ظرفیت یک میلیون تن در سال مشغول تولید می‌باشند. واحدهای زمزم، بومی شده میدرکس به حساب می‌آیند و توسط کارشناسان داخلی طراحی و نصب شده‌اند.

بخش فولادسازی

در این بخش محصولات نهایی شرکت یعنی شمش فولادی (بلوم و بیلت) و تختال (اسلب) از آهن اسفنجی تولید می‌شود. بخش فولادسازی متشکل از شش کورهٔ قوس الکتریکی، چهار کورهٔ پاتیلی، یک VD و دو ماشین دوخطهٔ ریخته‌گری تختال، سه ماشین شش‌خطهٔ شمش و تاًسیسات جمع‌آوری غبار فولادسازی می‌باشد. ماشین‌های ریخته‌گری، فولاد مذاب را به تختال و شمش تبدیل می‌نمایند. ظرفیت تولید سالیانهٔ این بخش ۲/۳ میلیون تن می‌باشد که در حال حاضر طرح توسعهٔ ظرفیت تا ۵ میلیون تن تا سال ۱۳۹۱ در حال پیگیری و اجرا است.

بنیادی : فخوز در آخرین گزارش فروش منتهی به اردیبهشت ماه1400 افزایش فروش 205 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است . همچنین سود محقق شده به ازای هر سهم در پایان سال گذشته مبلغ 1622 ریال به ازای هر سهم بوده است.

اشتراک گذاری :
پنل کاربری ثبت نام
تحلیل ها وبلاگ