آموزش جامع بازی آپلند upland |  کسب درآمد از بازی متاورس آپلند

از اواخر سال میلادی 2021 پروژه های متاورسی مثل دسنترالند و سندباکس با استقبال و رشدهای عجیبی روبرو شدند و بسیاری برای خرید زمین های مجازی به این پلتفرم ها روی آوردند. با افزایش روزافزون تقاضا قیمت ها نیز رشد بسیاری کردند و حتی برخی زمین‌ها در دسنترالند با قیمت های چند میلیون دلاری به فروش رسیدند. شما نیز اگر همانند بسیاری سرمایه خرید زمین دیجیتالی با این قیمت ها را ندارید می توانید در ادامه با ما همراه بوده و در Upland  که در اول راه خود می باشد و قیمت زمینها  در آن بسیار پایین تر از پلتفرم هایی مانند دسنترالند است اقدام به خرید زمین و سرمایه گذاری نمایید.

معرفی Upland

قبل از آموزش نحوه ثبت نام و خرید زمین آپلند (upland) باید به این نکته اشاره کرد که این پروژه یک بازی بلاکچینی نیست و درحال حاضر فقط قابلیت سرمایه‌گذاری بر روی زمینهای دیجیتالی و اجاره آنها را دارد. البته در نقشه راه خود ذکر کرده است که قرار است امکانات و قابلیت های بسیاری همانند امکان خرید و فروش اقلام درون بازی در قالب NFT، امکان خرید ماشین در قالب NFT و جابجایی با ماشین و ...  را برای کاربران ایجاد کند تا تجربه های جدیدی بتوانند کسب‌کنند. آپ لند بر بستر EOS ایجاد شده است و نسخه اندروید، IOS و تحت وب آن در دسترس عموم قرار دارد. نقشه زمین های مورد استفاده در این بازی بر اساس دنیای واقعی می‌باشد و شما با انتخاب یک زمین می‌توانید چشم انداز آن زمین یا خانه، خیابان اطراف و همسایه ها را در دنیای واقعی مشاهده کنید. البته در حال حاضر امکان اجاره زمین و خانه ها و ساخت و ساز نیز وجود دارد که امکان درآمد بیشتر را فراهم می کند. در ادامه به آموزش نحوه خرید زمین در این متاورس می پردازیم.

نحوه ثبت نام در آپلند Upland

برای ثبت نام و شروع کار در آپلند Upland ابتدا باید به سایت upland.me مراجعه کنید، در صورت بالا نیاوردن سایت از فیلترشکن استفاده کنید. بعد از ورود به سایت مطابق تصویر زیر می توانید با کلیک بر روی آیتم های مشخص شده در سمت چپ پایین صفحه نسخه اندروید و IOS را دانلود کنید. برای ثبت نام تحت نسخه وب بر روی آیتم اشاره شده در سمت راست بالای صفحه ENTER UPLAND کلیک کنید.

نحوه ثبت نام در آپلند Upland

در مرحله بعد مطابق تصویر زیر به ترتیب باید یک نام کاربری دلخواه، آدرس ایمیل و رمزعبور را وارد نمایید و روی گزینه Sign Up کلیک کنید.

در آپلند نام کاربری دلخواه، آدرس ایمیل و رمزعبور را وارد می کنیم

 

سپس با پیام زیر مواجه می‌شوید که باید به ایمیل خود جهت تایید هویت مراجعه کنید.

تایید هویت  در آپلند

در ایمیل خود، ایمیلی را که از طرف آپ لند ارسال شده را باز‌کرده و مطابق تصویر زیر بر روی گزینه Verify کلیک کنید. سپس به سایت برگشته و روی Log in در مرحله قبل کلیک کنید. اگر از صفحه بازی خارج شده اید مشکلی نیست و دوباره وارد سایت شده و اینبار به جای Sign UP روی Log In کلیک کرده و با وارد کردن آدرس ایمیل و رمزعبور وارد اکانت خود شوید.  

تکمیل مراحل تایید ایمیل بازی آپلند

 

ثبت نام شما به اتمام رسید. بعد از ورود باید یک تصویر برای آواتار یا Explorer خود انتخاب نمایید. مطابق تصویر زیر یکی از اشکال نمایش داده شده و رنگ پس زمینه را انتخاب و روی SAVE کلیک نمایید.

اتمام ثبت نام شما در آپلند

ارز رایج در آپ لند جهت خرید و فروش UPX می باشد و در هنگام ثبت نام مطابق تصویر زیر به عنوان هدیه 4500 واحد به شما داده می شود که با کلیک بر روی گزینه اشاره شده در تصویر آن را دریافت کنید. سپس پنجره‌ای برای شما نمایش داده می‌شود که روی DONE کلیک کرده و وارد محیط اصلی پلتفرم شوید.

ارز رایج در آپ لند جهت خرید و فروش UPX می باشد

بعد از ورود به محیط بازی با کلیک بر روی آیکون پروفایل خود مطابق شکل زیر در سمت چپ بالای صفحه جزئیات اکانت  و دارایی های خود را می توانید مشاهده کنید.

 همانطور که در تصویر زیر می بینید در کنار نام کاربری شما در ابتدا عنوان VISITOR ثبت شده است که بیانگر این است که شما شهروند دائمی نبوده و بازدید کننده به حساب می آیید و هر هفت روز یکبار باید با کلیک بر روی گزینه سبز رنگ در تصویر زیر RENEW YOUR UPLAND VISA ویزای خود را تمدید کنید. اگر مقدار دارایی  UPX خود را به 10000 واحد افزایش دهید سطح شما به Uplander تغییر کرده و  ویزای شما دائمی شده و هربار نیاز به تمدید ندارد، که در ادامه به آموزش آن خواهیم پرداخت.

تمدید ویزا  RENEW YOUR UPLAND VISA  در آپلند

UPX توکن  چیست؟

UPX در واقع ارز رایج و توکن رسمی در داخل متاورس Upland می باشد. خرید و فروش زمین، اجاره و خرید NFT های مختلف با پرداخت UPX انجام می گیرد. این توکن هنوز در صرافی خاصی لیست نشده است و فقط در درون این بازی کاربرد دارد. اما شما می توانید با شارژ حساب کاربری خود از طریق PayPal و یا رمزارزهای معتبر آنهارا تبدیل به UPX کرده و به خرید و فروش بپردازید. اما به دلیل اینکه این رمزارز فعلا در هیچ صرافی لیست نشده است امکان برداشت آن وجود ندارد و فقط درحالتی که 26 زمین بخرید می توانید آنهارا به دلار برای فروش گذاشته و برداشت نمایید، البته توسعه دهندگان بازی در نقشه راه این پلتفرم حل شدن اینگونه موارد را وعده داده اند. هر UPX معادل یک هزارم دلار است، یعنی شما با پرداخت یک دلار می توانید هزار واحد UPX دریافت نمایید. همچنین درصورتی که با کد معرف ثبت نام کنید، بعد از تبدیل سطح خود به Uplander به شما و معرفتان 10 الی 100000 UPX   به عنوان هدیه تعلق می‌گیرد.

 

نحوه واریز و خرید زمین دیجیتالی در Upland

در ابتدا برای شارژ حساب خود باید روی گزینه GET UPX در سمت راست بالای صفحه مطابق تصویر زیر کلیک نمایید.

نحوه واریز و خرید زمین دیجیتالی در Upland

در پنجره زیر روی مقداری که می خواهید حساب خود را شارژ کنید، کلیک نمایید.

تعیین مقداری که میخواهید حسابتان شارژ شود

سپس مطابق تصویر زیر تیک های موافقت با شرایط و ضوابط سایت را زده و بعد از کلیک بر روی گزینه Accept، در پایین صفحه روی گزینه PAY WITH CRYPTO کلیک کنید.

پرداخت از نوع ارزدیجیتال در بازی آپلند

در قسمت بعد به سایت صرافی یوتراست منتقل خواهید شد. در این قسمت باید از بین رمزارزهای موجود نحوه پرداخت خود را انتخاب نمایید. در حال حاضر کم ترین کارمزد می تواند انتقال از طریق رمرز ارزهای بیت کوین، دش و الروند باشد، چون بقیه موارد انتقال را از طریق شبکه اتریوم انجام می دهند که کارمزد بالایی دارد.

انتخاب ارزدیجیتال موردنظر و مقدار آن برای پرداخت در بازی آپلند

در بخش پایانی دو نوع روش واریز وجود دارد. می توانید مطابق تصویر زیر با انتخاب گزینه SCAN آدرس مقصد را از طریق اسکن QR Code وارد نمایید. در روش دوم با انتخاب گزینه Manual باید آدرس مقصد را به طور دستی کپی کرده و در صرافی یا کیف پول خود جهت انتقال وارد نمایید.

در تصویر زیر بخش Manual انتخاب شده است، و از طریق کلیک بر روی دو آیکون که دور آنها خط کشیده است به ترتیب می توانید آدرس مقصد و میزان دقیق رمزارز موردنیاز جهت واریز را کپی و در مبدا مورد نظر Past کنید.

انتخاب شبکه پرداخت در بازی آپلند

 

آموزش خرید زمین مجازی و دیجیتالی در upland آپ لند

بعد از شارژ حساب سراغ آموزش خرید زمین درسایت متاورس آپلند خواهیم رفت. پس از افزایش موجودی UPX خود و بازگشت به صفحه اصلی سایت با موارد زیر روبرو می‌شوید که در تصویر به اختصار کاربرد هر مورد را در کنار آن توضیح داده ایم.

آموزش خرید زمین مجازی و دیجیتالی در upland آپ لند

برای جستجوی ملک و انتخاب شهر در بازی آپلند می توانید بر روی گزینه GO که به رنگ سبز در مقابل هر شهر قرار دارد کلیک کنید تا مستقیم به آن شهر منتقل شوید. همچنین با کلیک بر روی آیکون ذره بین که در سمت راست پایین صفحه (مطابق تصویر بالا) می باشد می توانید نقشه کلی آپ لند را مشاهده و به جستجو دستی در شهرها بپردازید.

مطابق تصویر زیر آواتار خود را که در ابتدا ساختیم مشاهده می کنیم. برای مشاهده جزئیات هر زمین باید آواتار خود را به مکان موردنظر منتقل کنید، که برای انتقال باید روی ملک مورد نظر کلیک کرده و گزینه SEND را بزنید که مقداری UPX  از حساب شما کسر خواهدشد. اگر در ابتدا آواتار خود را برای مثال در شهر شیکاگو قرار دهید، برای انتقال آن به یک شهر دیگر مثل نیویورک باید از قطار یا هواپیما استفاده کنید که کارمزد بالاتری دارد، پس شهری را در ابتدا برای آواتار خود انتخاب کنید که در همانجا قصد خرید ملک را دارید.

مطابق تصویر زیر زمین ها به چند رنگ مختلف نمایش داده می شوند.

زمین های آبی رنگ که توسط کاربران خریداری شده و برای فروش نیستند.

زمین های سبز پررنگ که توسط کاربران خریداری شده و برای فروش گذاشته شده اند و در سطح Uplander امکان خرید این ملک ها وجود دارد.

زمین های خاکستری یا fsa، زمین هایی هستند که متعلق به توسعه دهندگان بازی می‌باشد و از طرف آنها برای فروش گذاشته شده‌اند. این زمین ها با زمین های سبز کم رنگ یکی هستند و فقط به دلیل دور بودن آواتار شما از آنها و برای قابل تفکیک بودن با سبزپرنگ ها به این رنگ نمایش داده می شوند و با نزدیک شدن آواتار شما به آنها به رنگ سبز کم رنگ در می آیند.

زمین های سبز کمرنگ نیز همانطور که اشاره شد همان زمین‌های خاکستری می‌باشند و امکان خرید آنها برای تازه کارها وجود دارد.

جستجوی ملک و انتخاب شهر در بازی آپلند

در هنگام انتخاب اولین شهر  برای قرار گرفتن آواتار خود در آن، سعی کنید شهری را انتخاب کنید که زمین های متناسب با بودجه شما را دارد. برای مثال شهر شیکاگو زمین هایی با قیمت پایین را دارد اما شهرهایی مثل نیویورک و سانفراسیسکو قیمت های بالایی دارند و درصورت انتخاب اینگونه شهرها بعدا باید مقداری نیز UPX برای انتقال آواتار خود به یک شهر دیگر پرداخت نمایید.

 

در اولین مرحله برای اقدام به خرید زمین در آپلند  Upland بعد از انتخاب شهر موردنظر، پلتفرم آپ لند متناسب با بودجه شما یک زمین به شما پیشنهاد می دهد که می توان گفت اگر موجودی بالایی ندارید تا حدودی می تواند بهترین پیشنهاد برای شما باشد. بعد از انتخاب ملک موردنظر خود با تصویر زیر روبرو خواهید شد. گزینه مشخص شده با شماره یک قیمت زمین براساس UPX و شماره دو نیز سایز زمین را نشان می دهد. با کلیک بر روی گزینه STREET می توانید چشم انداز و همسایه ها و محله ملک موردنظر در دنیای واقعی را مشاهده کنید و با کلیک بر روی گزینه BUY اقدام به خرید زمین موردنظر کنید. همچنین با کلیک بر روی گزینه MORE و سپس گزینه OFFER می توانید قیمت پیشنهادی و پایینتر از قیمت ملک را جهت خرید ارائه دهید، و درصورت پذیرفته شدن توسط مالک صاحب آن شوید.

خرید زمین در آپلند  Upland بعد از انتخاب شهر موردنظر

نمونه ای از چشم انداز محله و خیابان های اطراف یک ملک را در زیر مشاهده می‌کنید،که با کلیک بر روی گزینه STREET نمایش داده می شود.

چشم انداز محله و خیابان های اطراف یک ملک  در بازی آپلند

با کلیک بر روی گزینه BUY و تایید خرید، گزینه ای مطابق تصویر زیر نمایش داده می شود که گواهی مالکیت شما می باشد. شما در صورتی که سطح خود را به  Uplander  ارتقا دهید می توانید با قیمت دلخواه ملک خود را برای فروش قرار دهید.

سطح خود را به  Uplander  ارتقا دهید می توانید با قیمت دلخواه ملک خود را برای فروش قرار دهید.

 

ساخت، سرمایه‌گذاری و کسب درآمد در آپلند  Upland

بعد از خرید، در نقشه مطابق تصویر زیر ملک شما به رنگ آبی نمایش داده می شود.

ساخت، سرمایه‌گذاری و کسب درآمد در آپلند  Upland

اگر بر روی ملک خود کلیک کنید پنجره ای مطابق تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود.

در تصویر بالا بخش مشخص شده با شماره یک نشان دهنده درآمد ماهیانه شما از ملکتان است. در واقع شما با خرید ملک توکن UPX را می توانید استخراج کنید. بخش دو نیز نشان دهنده میزان درامد شما از بخش Collection می باشد. شما با خرید چند قطعه زمین در یک کوچه یا خیابان می توانید collection ایجاد کرده و توکن بیشتری کسب کنید. در پایین تصویر نیز هشت آیکون به شکل دایره وجود دارد که در زیر به توضیح مهمترین آنها می پردازیم.

SELL : این گزینه جهت فروش زمین در آپلند می باشد که در صورت ارتقا سطح خود به Uplander ( با افزایش موجودی به 10000) این قابلیت برای شما فعال می شود.

BUILD : برای ساخت و ساز می باشد که با کلیک بر روی آن با آیتم های زیر مواجه می شوید و با افزایش موجودی خود می توانید اقدام به خرید آنها و ساخت و ساز بر روی زمین خود کنید.

با خرید ملک توکن UPX را می توانید استخراج کنید

OFFERS : این قسمت نیز برای سطح Uplander قابل دسترس است، از طریق این بخش می توانید پیشنهادهای داده شده جهت خرید توسط دیگران را مشاهده کنید.

در پایان باید به این نکات توجه کرد که معرفی و آموزش این پلتفرم از سوی ما به معنای تایید کامل و تضمین آینده آن نیست زیرا این پلتفرم در مراحل اولیه خود می باشد و مشکلاتی از قبیل لیست نشدن توکن UPX و... که در بالا ذکر شد را داراست، پس حتما جوانب احتیاط را در زمینه سرمایه گذاری رعایت فرمایید.

 

 

اشتراک گذاری :
گالری تصاویر

آخرین مقالات

نظرات کاربران(0 نظر)

نام شما (اختیاری)
ایمیل شما (اختیاری)
متن نظر شما (اجباری)

پنل کاربری ثبت نام
تحلیل ها وبلاگ