سالیس Solice متاورس جدید بر روی شبکه سولانا | توکن SLC

در دنیای متاورس شاید همه با پلتفرم هایی مثل دسنترالند، سندباکس و ... آشنا باشید، نکته مشترک این پلتفرم های پرطرفدار این است که روی شبکه اتریوم ایجاد شده اند. حال پلتفرمی که از آن به عنوان یکی از رقبای آینده اتریوم یاد می کنند، یعنی سولانا اقدام به راه اندازی اولین پلتفرم متاورسی بر روی شبکه خود کرده است. این پلتفرم با نام Solice یک پروژه بین پلتفرمی متاورس  ( VR واقعیت مجازی) و یکی از اولین متاورس های Open World است که بر روی بلاک چین سولانا در حال راه اندازی می باشد و قرار است تا پایان سال میلادی 2022 به طور کامل راه اندازی شود ، در حال حاضر توکن آن عرضه اولیه شده و بخش هایی از سایت آن ( مثل استیکینگ) راه اندازی شده است. این پروژه قصد دارد بیشترین آزادی عمل و حق انتخاب را به کاربران در یک دنیای مجازی بدهد.

 

این پروژه قصد ارائه یک تجربه همه جانبه به کاربران دارد، تا کاربران با ایجاد یک محیط متاورسی و گیمینگ با طراحی و ساخت دلخواه خود در کنار سرگرمی به فعالیت های اجتماعی نیز پرداخته و کسب درآمد کنند. Land یا زمین های موجود در این متاورس شامل 60 هزار واحد می باشد که در اندازه های 15 در 15 هستند و با توکن SLC این پلتفرم قابل معامله می باشند. فعالیت در متاورس Solice در هر دوحالت استفاده یا عدم استفاده از هدست های واقعیت مجازی قابل دسترس و فعالیت می باشد، اما طبیعتا بهترین تجربه ممکن با استفاده از این VR ها قابل دسترس است.

در کل چند ویژگی کلی که این پلتفرم خواهد داشت عبارتند از:

  • بازار (MarketPlace): در این بخش می توانید زمین ها،حیوانات خانگی، آواتارها، اقلام موردنیاز برای آواتار و ساخت و ساز، حتی اقلام مورد طراحی خود را معامله کنید.
  •  NFT ها: در این پلتفرم اقلامی از قبیل حیوانات دیجیتال خانگی، سنگ های قیمتی، زمین ها و... در قالب NFT قابل خرید و فروش هستند. حتی یک برنامه ویرایش خاص نیز در اختیار کاربران قرار می دهد تا با توانایی ها و برحسب علایق خود به طراحی و معامله تمامی اقلام ممکن در درون متاورس Solice بپردازند. برخی اقلام را نیز می توان در درون محیط بازی یافت و به فروش گذاشت.
  • ماموریت Quest‌: کاربران با طی کردن یک سری ماموریت ها امکان کسب توکن SLC را دارند.
  • Dungeons سیاه چاله ها: این سیاه چاله ها به صورت تصادفی گاها در بخش های مختلف Solice ظاهر می شوند و بازیکنان با ورود به این سیاه چاله ها با چالش های متعددی روبرو می شوند که با گذراندن موفقیت آمیز آنها پاداش دریافت می کنند.
  • Stake استیکینگ: با این ویژگی می توان با  استیک کردن SLC سودهای سالیانه 20 الی 50 درصدی و همچنین NFT به عنوان پاداش دریافت کرد.

 

یکی از قابلیت های جذاب دیگر این پلتفرم متاورسی بر روی بستر سولانا این است که می توان با خرید Land و طراحی تمام اقلام درون آن و دعوت دیگران به زمین خود، به نوعی محیط بازی خود را راه اندازی کرده و از آن به درآمدزایی بپردازید. قابلیت منحصر به فرد بعدی که در بالا نیز به آن اشاره شد، این است که این بازی یک برنامه ویرایش و طراحی در اختیار کاربران قرار می دهد که می توانند هر اقلامی را برای این پلتفرم به صورت 3D طراحی کرده، درون محیط متاورس Solice از آن استفاده کنند و حتی به فروش برسانند.

 

 

توکن SLC

توکن این بازی با نماد SLC در زمان نگاشت این مقاله 1.61 دلار قیمت داشته و مارکت کپ (ارزش بازار) آن برابر با 69 میلیون دلار می باشد. مطابق تصویر زیر در سایت کوین مارکت کپ در رتبه 3318  بوده و تعداد کل توکن های آن 400 میلیون عدد می باشد که در حال حاضر فقط در حدود 43 میلیون تا از آن در گردش است.

توکن SLC

میزان آزاد سازی توکن ها طبق تصویر زیر در اوایل سال 2023 شدت خواهد گرفت و روی توکن پروژه تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

نمودار آزادسازی توکن های این پروژه هم مطابق شکل زیر است.

1.        تیم : ۱۵ درصد

2.        مشاوران : ۳ درصد

3.        ذخیره : ۲۰ درصد

4.        تبلیغات : ۱۵ درصد

5.        پاداش : ۷ درصد

6.        اکوسیستم : ١۰ درصد

7.        پیش فروش : ۶  درصد

8.        فروش خصوصی : ۱۷ درصد

9.        فروش عمومی : ۲ درصد

10.     کاربران : ۵ درصد

نمودار آزادسازی توکن های پروژه  سالیس

نقشه راه (Road Map) پروژه نیز مطابق تصویر زیر است. که طبق تصویر زیر کل این پلتفرم تا پایان سال 2022 راه اندازی خواهد شد.

نقشه راه (Road Map) پروژه  سالیس

موسس پروژه کریستین نام دارد و از سال ۲۰۱۶ وارد برنامه رمزگذاری شده و تجربه خرده فروشی و فعالیت به عنوان سرمایه‌گذار را دارد، همچنین کریستین در شکل‌گیری شبکه‌های فانتوم و سولانا و LTO فعالیت داشته است. نفر بعدی سرنا نام دارد که به عنوان COO فعالیت می‌کند این شخص دارای سابقه کارآفرینی می‌باشد.

سرمایه گذاران این پروژه هم به صورت زیر است، که از برجسته ترین آنها می توان به شرکت animoca Brands  ، DeFiance Capital و Kucoin Labs اشاره کرد.

سرمایه گذاران پروژه سالیس

 

اشتراک گذاری :
گالری تصاویر

آخرین مقالات

نظرات کاربران(0 نظر)

نام شما (اختیاری)
ایمیل شما (اختیاری)
متن نظر شما (اجباری)

پنل کاربری ثبت نام
تحلیل ها وبلاگ