پروژه آزمایشگاه روباه قرمز یا REDFOX LABS اولین سازنده بلاکچین در جنوب شرقی آسیا می‌‌باشد. این پروژه در نظر دارد یک محیط مجازی و متاورسی را برای خرده فروشی ایجاد کند. علاوه بر این به طور کلی قصد دارد چند قابیلت را در اختیار کاربران قرار دهد که به شرح زیر می باشند:

 

 • ایستگاه فضایی متاورسی :

یک ایستگاه فضایی متاورسی معلق در آسمان است که یک شهر به عنوان هسته مرکزی آن و سه شهر نیز متصل به آن هستند. کاربران می توانند در این فضای متاورسی در زمینه فروش و خرده فروشی فعالیت کنند. در واقع تمام کسب و کارهایی که در زمینه فروش هستند می توانند وارد متاورس RFOX شوند، در واقع می توان گفت قصد دارد نمونه متاورسی شرکت آمازون شود.

همانطور که گفته شد این ایستگاه یک هسته اصلی دراد که مرکز آن است و سه شهر به آن متصل هستند. ابتدا این سه شهر قرار است  راه اندازی شوند و در ادامه مرکز اصلی راه اندازی خواهد شد. هر کدام از این شهر ها برای موارد خاصی ساخته شده است. شهری که در حال حاضر امکان خرید فروشگاه در آن وجود دارد ARKOMOTO است که فقط برای بخش خرده فروشی ایجاد شده است. هر شهر به بخش ها و در واقع محله های گوناگون تقسیم شده، و هر بخش شامل 30 فروشگاه است. بیلبوردهای گوناگونی هم در سطح شهر وجود دارد، که می توان با اجاره کردن آنها به تبلیغ پرداخت.

ایستگاه فضایی متاورسی

 

 • بخش مالی : با استفاده بخش مالی و اکسچنج خود این پلتفرم به سپرده گذاری یا استیکینگ و کسب سود بپردازند.

 

 • گیمینگ‌ : یک اکوسیستم برای اجرای بازی هایی با تکنولوژی VR و در سبک PALY TO ERAN ایجاد کرده است، بازی های بلاکچینی مختلف می توانند با لانچ شدن بر روی پلتفرم RFOX از امکانات این پلتفرم بهره ببرند.

 

 • NFTs: یک بستر برای طراحان توکن های غیرمثلی نیز ایجاد کرده است تا بتوانند با طراحی، ساخت NFT ها از آنها در محیط بازی ها یا متاورس از آنها استفاده کنند و یا به  خرید و فروش آنها بپردازند.

 

 • KOGS: در بالا گفتیم که بستری برای گیم های دیگر فراهم میکند، اما یک گیم اختصاصی خود را نیز به نام KOGS دارد که هنوز لانچ نشده است. اما رویکرد P2E خواهد داشت. NFT های درون بازی را طبق گفته تیم RFOX از Atomic Hub می توان بدست آورد. اتمیک هاب یک مارکت NFT می باشد که NFT هایی با ارزش بالا را خرد کرده و تبدیل به NFT های ریزتر می کند.

KOGS

فرض کنید برای خرید می خواهید به فروشگاهی بروید، به جای اینکه حضور فیزیکی داشته باشید با زدن عینک VR در آن فروشگاه حضور داشته باشید، تمام اقلام را به صورت سه بعدی مشاهده و سفارش دهید، و در دنیای واقعی درب منزل سفارش خود را تحویل بگیرید. در واقع طبق گفته خود تیم توسعه دهنده نیز هدف آنها ایجاد یک محیط P2P ( Peer to Peer) یا شخص یه شخص می باشد، به این صورت که با ایجاد یک فضای مجازی سعی در قطع ارتباط و تعاملات اجتماعی بین افراد را ندارد و در عین آسان نمودن بحث خرید و فروش این ارتباط شخص به شخص را در تمام اهداف خود لحاظ کرده است.

 

 

تیم REDFOX قصد دارد پلتفرمی پیاده سازی کند که بلاک چین های مختلف بتوانند با آن همکاری کنند، در همین راستا قراردادی هم با پروژه ICON بسته که بتواند ارتباط بین چند بلاک چین مختلف را انجام بده. این پروژه در دو شبکه ERC20 و BEP20 ایجاد شده است.

تیم توسعه دهنده

ایده اصلی این پروژه توسط Ben Fairbank ایجاد شده است که 20 سال سابقه در شرکت های مطرحی همچون Grab و Virgin را دارد.

نفر دوم این شرکت و پروژه، آقای Glen Pearce می باشد که نزدیک به 15 سال سابقه در حوزه بلاکچین ، تجارت الکترونیک و خرده فروشی دارد.

تیم توسعه دهنده

توکن های RFOX و VFOX

این پروژه دارای دو توکن می باشد. توکن اصلی که برای خرید فروشگاه ها و اقلام اصلی کاربرد دارد و لانچ نشده است، توکن RFOX می باشد. توکن دوم VFOX است که جهت توزیع پاداش و موارد جزئی دیگر در درون پلتفرم کاربرد دارد. تعداد کل توکن‌های RFOX ۲ میلیارد عدد است که در حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون عدد آن در چرخش می باشد.

نحوه توزیع توکن‌ها به شرح زیر است :

 • توسعه دهندگان : ۳۰ درصد .
 • تبلیغات : ۲۵ درصد.
 • ذخیره : ۱۵ درصد.
 • تحقیقات : ۳ درصد.
 • لگال : ۷ درصد.
 • اپریشن : ۲٠ درصد.

 

اشتراک گذاری :
گالری تصاویر

آخرین مقالات

نظرات کاربران(0 نظر)

نام شما (اختیاری)
ایمیل شما (اختیاری)
متن نظر شما (اجباری)

پنل کاربری ثبت نام
تحلیل ها وبلاگ