زور فروشنده بیشتره یا خریدار !؟

زور فروشنده بیشتره یا خریدار !؟ فرض کنید یه پیمانکار ، یه ساختمون 7 واحده رو میخواد بخره و یه ساختمان جدید اونجا بسازه . هر واحد رو به طور میانگین 500 میلیون تومن میخره و کلا 3.5 میلیارد پرداخت میکنه اینجوری 1 خریدار خیلی قوی داریم و 7 تا فروشنده که ضعیف تر هستن وقتی یه سازنده قوی یه ملک رو میخره باعث پیشرفت و افزایش ارزش اون ملک میشه.

اولین پیشنهاد ما این هست که تحلیل بنیادی چیست و چطور یاد بگیریم؟؟ مطالعه کنید ولی  برای سهام هم همین قانون صدق میکنه اگه چند تا سهام دار حقیقی با پول زیاد ، سهام تعداد زیادی از افراد رو که مبالغشون کم هستش رو بخرن این ورود پول نکته مثبتی به حساب میاد هر چقدر تعداد خریداران ، کمتر از فروشندگان باشه نشون میده که خریداران قدرتمند تری وارد اون سهم شده به همین منظور برای ورود یا خروج از سهم حتما باید قدرت خریداران و فروشندگان رو بررسی کنیم با ضرب کردن حجم معاملات خرید و فروش در قیمت پایانی سهم و تقسیم عدد حاصله بر تعداد خریداران و فروشندگان ، قدرت (یا همون میانگین) خرید و فروش بدست میاد از تقسیم قدرت خریدار و فروشنده عددی بدست می آوریم که هرچقدر بزرگ تر باشد برای سهم بهتر است.

این نسبت در روزها و سهام مختلف متفاوت است ، در نظر گرفتن این نسبت بسیار مهم است چون هرچقدر که بزرگتر باشد نشون میده که سهامداران محدودی پول های بزرگی رو وارد سهم کردند تغییرات قدرت سهامداران رو در روزهای مختلف زیر نظر داشته باشید و زمانیکه کفه ترازو برای خریداران سنگین تر شد اقدام به خرید کنید

 

 

اشتراک گذاری :
گالری تصاویر

آخرین مقالات

پنل کاربری ثبت نام
تحلیل ها وبلاگ